כפיר זייף - כתב לענייני ספורט
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

מאמן הכדורגל האישי שהופך כדורגלנים ישראליים לכוכבים בינלאומיים

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

תמיד נחמד לשמוע על עוד הצלחה ישראלית, והנה מאמן הכדורגל אייל חי, הידוע בכינוי "חי כדורגל" יוצא עם מיזם ייחודי המאפשר לכדורגלני נוער להנות ממערך אימונים אישי הכולל ליווי מקצועי ומנטלי בדיוק כמו באירופה. החלטנו לברר איך זה עובד בדיוק.

מאמן כושר
אימוני כדורגל ממתחילים למקצוענים

עד היום האבולוציה של הכדורגל הישראלי הייתה הרשמה לחוג כדורגל בגיל צעיר, מעבר לקבוצת כדורגל מסודרת עם משחקים בשבת והטובים במיוחד המשיכו לקבוצות הבוגרות.

"זה למה הרמה בארץ כל כך רחוקה מאירופה" מסביר לנו אייל, "תבינו, באירופה לכל שחקן נוער יש מאמן אישי, מאמן מנטלי ורשת תמיכה המאפשרת להגשים את מלוא הפוטנציאל הגלום בו". 

לטענת אייל, הסיבה העיקרית שהכדורגל הישראלי מפגר מאחור הוא לא מחסור בכישרונות אלא מחסור בתנאים. 

"הליווי היחידי שהשחקן הישראלי מקבל הוא במסגרת הקבוצה, לרוב השחקנים אין אפשרות לממן מאמן אישי, מאמן כושר אישי, מאמן מנטלי וזאת הסיבה שאנחנו עומדים במקום. מאחורי השחקנים הכי גדולים יש רשת תמיכה שהייתה שם הרבה לפני ההצלחה הגדולה".

 

מסתבר שרוב שחקני הנוער לא מודעים לגורמים העיקריים להצלחה של כדורגלן. "דווקא בגילאי הנוער נפתח הפער בין הכדורגל האירופאי לכדורגל הישראלי". 

אייל מסביר, "גילאי הנוער הם השלב הכי קריטי בהצלחה של כדורגל. כאן נכנסת לתמונה רשת התמיכה שחסרה כל כך בישראל".

 

לאימון אבחון מלאו פרטים בטופס:

 

"תארו לכם שהיו לנו 8 ערן זהבי". 

 

"כ-כדורגלן מאוד רציתי לשחק באירופה, מאוד אהבתי כדורגל. אבל בהיעדר תמיכה, ליווי והדרכה מתאימים לא מיציתי את הכישרון שלי. לכן, כש-'תליתי את הנעליים' החלטתי ללמוד, לחקור ולהעמיק בתחום ובניתי ארגז כלים שמאפשר לכל ילד ולכל נער בעל כישרון לממש בצורה הטובה ביותר את הפוטנציאל הטמון בו". 

המיזם חי כדורגל, מנגיש את רשת התמיכה הכל כך חשובה לשחקני הנוער ומאפשר להם להנות מאימונים אישיים, אבחון, בניית תוכנית אימונים ותזונה ואפילו ליווי מנטלי בעלויות מאוד נמוכות.

"אייל שינה לי את החיים"

אלון דרעי, שחקנה של הפועל חדרה הוא אחד מעשרות השחקנים הנהנים מהתוכנית המאפשרת להם להנות מרשת התמיכה של 'חי כדורגל'. 

אלון מסביר, "קבלתי מאייל כלים שמאפשרים לי להתמודד עם כל סיטואציה ומכשול על המגרש. אייל גרם לי לראות את הכדורגל בצורה אחרת ואני פשוט בן אדם אחר". 

אין ספק שאייל מביא בשורה מרגשת לכדורגל הישראלי. מחקרים רבים תומכים בטענתו של אייל שלכדורגלנים עם רשת תמיכה יש יותר מ76% סיכוי להצליח.

הנוסחה ברורה. כדורגלנים שרוצים להגיע רחוק אינם יכולים להסתפק במסגרת הקבוצתית ואם עתיד הכדורגל הישראלי חשוב לנו לנו, חובה עלינו לספק להם רשת תמיכה מספקת. אם לא, נשאר מאחור.

כפיר, אביו של אריאל שוורצמן, אחד השחקנים המשתתפים בתוכנית מספר "מאז שהתחלנו את הליווי עם אייל, ראינו שיפור ענק ביכולת המשחק של הילד מהר מאוד והיום אחרי כמעט שנה, אנחנו לקראת חתימה על חוזה חדש".

המיזם ממשיך לצבור תאוצה ולהעניק פתרון לכדורגלנים בגילאי הנוער. בעידן בו כולם יודעים כי כדורגלן ללא תמיכה מספקת שווה ערך לנעליים בלי פקקים.  עכשיו, גם השחקן הישראלי יכול להנות מהתמיכה הטובה ביותר – בדיוק כמו במועדונים הגדולים.

זה לא רק גלגל הצלה, זו מקפצה של ממש עבור כוכבי העתיד של הכדורגל הישראלי.

לאימון אבחון השאירו פרטים למטה:

גלילה לראש העמוד